PLL LOT - Polskie Linie Lotnicze

31 lipca 2018

Polskie Linie Lotnicze LOT to jeden z najstarszych przewoźników na świecie i najważniejsza linia lotnicza w Polsce, działa w branży od roku 1929. Pierwszy lot odbył się pierwszego kwietnia 1930 roku na linii Warszawa – Bukareszt. Wkrótce rozpoczęła się sprzedaż biletów na trasy miedzy Warszawą a Atenami., Bejrutem, Helsinkami. Logiem PLL LOT od 1931 roku będzie żuraw.

Bagaż LOT

W liniach LOT na pokład zabrać można bagaż podręczny a jego rozmiary są określane przez linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacji czy trasy. Bagaż rejestrowany również ma określone wymiary i wagę.

Klasy

Zależnie od długości lotu linia ma dwa systemy klas rezerwacyjnych. Poszczególne klasy dostępne sa w trakcie zamawiania biletów

 

  • LOT Economy Simple to propozycja dla osób, które podróżują na krótkich trasach i stawiają przede wszystkim na cenę. Zawiera się w niej przekąska z napojem i opcja wyboru odprawy, płatne są posiłki, wybór miejsca i bagaż rejestrowany.
  • LOT Economy Class to klasa poszerzona o bagaż rejestrowany w cenie biletu i możliwość korzystania ze zniżki dla dziecka
  • LOT Economy Plus to opcja dedykowana dla wymagających klientów, jest tam dedykowana linia call center, szybka odprawa, boarding i bagaż, prasa, miejsce z przodu i płatny dostęp do saloniku biznesowego.
  • LOT Business Class to najbardziej komfortowa klasa na krótkich trasach. W cenie są dodatkowo specjalny check in oraz oddzielna kontrola bezpieczeństwa.
  • LOT Economy Class przy długich lotach pozwala na tanie podróżowanie. W cenie jest koc i poduszka, system rozrywki pokładowej, posiłki, napoje, bagaż rejestrowany, odprawa online i na lotnisku.
  • LOT Premium Class to klasa z priorytetową odprawą, boarding oraz bagaż możliwość wyboru miejsca.                                                       
  • LOT Business Class największy komfort na długich trasach w cenie również dostęp do saloniku biznesowego, specjalny check – in, oddzielna kontrola bezpieczeństwa.

Odprawa online

Odprawa w internecie możliwa jest 24 godziny przed wylotem i zamyka się 120 minut przed. Można wydrukować kartę pokładową albo zamówić SMS z karą w formie wirtualnej. Odprawa telefoniczna możliwa w tym samym czasie, ale odbiór karty musi być 30 minut przed odlotem.

Boeing LOT

Flota

LOT ma w dyspozycji 36 samolotów, w tym Embaraery oraz Boeingi. Na długich trasach latają nowoczesne samoloty Boeing 787 Dreamliner.

Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina w Warszawie

Główna baza LOT to port lotniczy im. Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie znajdują się także saloniki biznesowe przewoźnika. W saloniku na pasażerów czekają udogodnienia jak ciepłe posiłki, przekąski, napoje, prasa, telewizja, dostęp do Wi-Fi, łazienki z prysznicem.

Posiłki

Oferowane posiłki są zróżnicowane od klasy podróży i trasy. Na trasach do 6 godzin oferowane są posiłki w klasach wyższych inni otrzymują drobną przekąskę i mogą skorzystać z oferty LOT Gourment. Na dłuższych trasach posiłki wliczone są w cenę biletu niezależnie od tego jaką klasą się podróżuje. Na pokładzie można także zamówić specjalne dania wegetariańskie, z obniżoną zawartością laktozy czy też dla diabetyków.