WizzAir

20 sierpnia 2018

WizzAir to węgierskie tanie linie lotnicze. Pierwszy samolot przewoźnika wyleciał 19 maja 2004 roku z Katowic. Obecnie samoloty Wizz Air obsługują 340 tras. Linie zatrudniają ok. 2000 pracowników. Bazą Wizz Air jest port lotniczy Budapest Liszt Ferenc.  

WizzAir bagaż - waga i wymiary

Na pokład zabrać można jeden bagaż podręczny o wymiarach 55x40x23 cm oraz wadze do 10 kg. Zostanie on przed wejściem na pokład zabrany przez pracownika linii i przewieziony w luku bagażowym. W przypadku wykupienia usługi Wizz Priority bagaż ten można jednak zabrać ze sobą na pokład samolotu. Dodatkowo, po jej wykupieniu pasażer może zabrać ze sobą na pokład dodatkową małą torbę o wymiarach maksymalnych 40x30x18 cm. Ta torba musi zmieścić się pod fotelem.

Ile sztuk bagażu rejestrowanego można przewieźć w samolotach Wizz Air?

Limit wynosi 6 sztuk, każda z nich może mieć maksymalną wagę 32 kg i wymiary 149x119x171 cm. Bagaż rejestrowany w Wizz Air można wykupić zarówno w trakcie rezerwowania biletu, jak i już po dokonaniu odprawy online.

Gdzie lata WizzAir?

Obecnie siatka połączeń obejmuje kilkaset tras w Europie oraz na Bliskim Wschodzie, m.in. do Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Francji, Norwegii czy Izraela i jest ciągle rozbudowywana.

Jak przebukować bilet w WizzAir?

Zmiany w rezerwacji są dodatkowo płatne. Można ich dokonać na 3 godziny przed rozpoczęciem podróży. Dotyczy to zarówno zmiany nazwiska jak i dodatkowego. Przysługuje nam jedna darmowa zmiana w rezerwacji online jeśli dotyczy:

  • zmiany 1-3 znaków w nazwisku,
  • zmiany płci (gdy błędnie ją zaznaczyliśmy podczas rezerwacji),
  • rozwinięcia skróconych danych na pełne imię i nazwisko.

WizzAir

Co można mieć w bagażu podręcznym WizzAir?

Przedmioty bez ostrych zakończeń i nie stwarzające zagrożenia dla innych. Zabrać można m.in. leki, rzeczy osobiste, laptop, ubrania itd. Osobne przepisy dotyczą kosmetyków. Płynne w bagażu podręcznym należy przewozić w opakowaniach po 100 ml w przezroczystej torbie o wymiarach 20x20 cm i pojemności 1l. Kosmetyki o stałej konsystencji wystarczy umieścić w kosmetyczce.

Co można mieć w bagażu rejestrowanym WizzAir?

Regulacje są w jego wypadku dużo luźniejsze. W walizce mogą się znaleźć m.in. narzędzia czy broń. Pamiętajmy, aby w bagażu rejestrowanym nie przewozić wartościowych i delikatnych przedmiotów (linia nie odpowiada za ich ewentualne uszkodzenia), dokumentów, gotówki. Niedozwolony jest także przewóz m.in. materiałów wybuchowych i łatwopalnych, substancji chemicznch, toksycznych, farb w aerozolu oraz napojów o zawartości alkoholu powyżej 70%.

Jaki limit bagażu rejestrowanego obowiązuje w liniach WizzAir?

Pasażer może przewozić maksymalnie 6 sztuk bagażu rejestrowanego o wadze mniejszej niż 32 kg każdy. Dopuszczalne wymiary walizki w WizzAir to 149x119x171 cm. Ważne! Istnieje możliwość dokupienia bagażu już po dokonaniu odprawy online.

Czy można przewozić jedzenie w WizzAir?

Tak, jednak trzeba pamiętać o kilku istotnych zasadach. Produkty powinny być zamknięte w oryginalnych opakowaniach. Płyny muszą być umieszczone w pojemnikach po 100 ml, w plastikowej torbie o pojemności 1l. W przypadku pokarmu na dzieci, można go zabrać tyle ile potrzebne jest na czas podróży. Jeśli nie chcemy zabierać własnej żywności na pokład samolotu, to w trakcie rejsu możemy skorzystać z usługi Wizz Café.

Jakie samoloty ma WizzAir w swojej flocie?

Wizz Air w swojej flocie ma 54 samoloty typu Airbus A320 w których mieści się 180 pasażerów. Linie lotnicze Wizz Air w 2006 roku zamówiły 30 maszyn typu A320, a w następnych latach domawiano kolejne egzemplarze. W 2014 roku WizzAir przewiózł przewie 16 mln pasażerów.