Jak wyposażyć dziecko na klasową wycieczkę?

30 lipca 2018

Wyjazd dziecka na szkolną wycieczkę dla całej rodziny. Radość dziecka miesza się z niepokojem rodziców, którzy chcą zaopatrzyć pociechę we wszystko co będzie mu tylko potrzebne by czuć się komfortowo i bezpiecznie. Czego nie może brakować w ekwipunku twojego dziecka?

Odpowiednia garderoba i buty

Pakując nasze dziecko powinniśmy brać pod uwagę miejsce do którego się ono wybiera. Inne rzeczy powinny znaleźć się w torbie malca wyjeżdżającego w góry, a inne w przypadku gdy jedzie nad morze. Niezależnie jednak od miejsca, które jest celem podróży poza rzeczami takimi jak bielizna, piżamy czy koszulki t-shirt nie można zabraknąć kilku innych, niezbędnych rzeczy.
Jako, że pogoda może być zmienna i w każdej chwili może się zepsuć warto zaopatrzyć nasze dziecko w płaszcz przeciwdeszczowy lub nieprzemakalną kurtkę. Warto też zaopatrzyć malucha w bluzę rozpinaną z przodu i dresowe spodnie, w których w ciepłe dni będzie mu wygodniej.  Warto też pamiętać o odpowiednim nakryciu głowy, które będzie chronić zarówno przed deszczem jak i przed słońcem. Najlepsze buty na szlaki wycieczkowe to oczywiście lekkie buty sportowe. Powinniśmy jednak pamiętać, że nie warto specjalnie kupować nowych butów, lepiej jest zabrać stare, dobrze rozchodzoną parę, nawet jeśli ta jest już trochę zniszczona. Warto zapakować także sandały, które będą idealne na gorące dni, a także o klapki pod prysznic żeby nasze dziecko nic tam nie złapało.

wyposażenie dziecka na wycieczkę

Niezbędne kosmetyki i środki higieny osobistej

W dobrze spakowanej torbie powinno być także miejsce dla dobrze wyposażonej kosmetyczki. Podstawą są oczywiście szczoteczka i pasta do zębów. Warto też wtedy przypomnieć dziecku o zasadach higieny, które powinny też obowiązywać na wycieczce. Maluchowi nie wolno zapomnieć o porannym i wieczornym szczotkowaniu zębów. Poza tym powinny się tam także znajdować: żel pod prysznic, mydło, szampon ( najlepiej w małej podróżnej buteleczce), grzebień oraz chusteczki higieniczne. Musimy pamiętać o tym, że skóra naszego dziecka jest bardzo wrażliwa, dlatego warto zaopatrzyć naszą pociechę w krem z filtrem. Warto też pamiętać o żelu lub sprayu przeciwko komarom i kleszczom.  Warto też zapakować ręcznik na wypadek gdyby w miejscu gdzie będzie nocować nie było takich. Najlepiej zabrać komplet dwóch małych i jednego dużego.

"Na wszelki wypadek"

Warto także do torby zapakować notes z danymi i numerem kontaktowym do rodziców. Dobrze, by miało też przy sobie kartkę z adresem zamieszkania oraz miejscem pobytu gdzie się zatrzymali. Należy pamiętać także o telefonie komórkowym. Możliwość kontaktu w dowolnej chwili działa dobrze zarówno na dziecko jak i rodziców, a także może być pomocna w razie nagłych wypadków.
Pamiętajmy, że dziecku nie wolno dawać żadnych lekarstw, nawet tabletek przeciwbólowych. Nie wolno także zabierać naszym pociechom ostrych przedmiotów. Dla pewności, gdybyśmy nie mieli pewności co powinniśmy jeszcze dać naszemu dziecku, warto zapytać się organizatora wyjazdu o poradę, ponieważ on najlepiej będzie wiedział co się przyda naszej pociesze podczas wycieczki.