Lufthansa

2 sierpnia 2018

Lufthansa to niemiecki przewoźnik narodowy. W Europie zajmuje pierwsze miejsce, a na świecie czwarte pod względem liczby obsługiwanych klientów. Do grupy Lufthansa zalicza się Lufthansę Regional, Lufthansę Cargo, Germanwings, Swiss Int. Airlines, Austrian Airlines i kilka mniejszych firm.  Lufthansa jest założycielem sojuszu lotniczego Star Alliance.

W roku 1926 w Berlinie powstała firma Deutsche Luft Hansa. Dzisiaj  jej główna siedziba znajduje się w Kolonii, a baza we Frankfurcie. Od roku 2001 drugą bazą jest Monachium. Lufthansa lata na 18 niemieckich i 202 kierunkach międzynarodowych.

Bagaż

W samolotach tej linii na pokład zabrać można jedynie baraż podręczny. Bagaż rejestrowany musi mieć określoną wagę i wymiary.

Klasy rezerwacyjne

Do wyboru są cztery klasy. W najtańsze, ekonomicznej, która dostępna jest na krótkich i średnich dystansach pasażerowie mają sporo miejsca za sprawą ergonomicznych foteli. Do dyspozycji mają także regulowane zagłówki. Klas Premium Economy lata na trasach międzykontynentalnych. W tym przypadku obowiązuje zwiększony limit bagażu. Na większości lotnisk pasażerowie klasy pierwszej i biznesowej do dyspozycji mają specjalne saloniki.

Odprawa online

N 23 godziny przed lotem można dokonać  odprawy online, wybrać miejsce w samolocie i wydrukować kartę pokładową.

Flota

Należą ca do grupy Lufthansa flota jest drugą największą na świecie. Składa się na nią około 300 statków powietrznych.

Frankfurt port lotniczy

Port lotniczy we Frankfurcie

Port ten znany jest powszechnie jako Ren-Men. To najbardziej zatłoczone lotnisko w całych Niemczech i trzecie w Europie po londyńskim Heathrow oraz paryskim lotnisku Charles de Gaullea. Lotnisko to znajduje się 13 km na południowy-zachód od centrum miasta. To główna baza Lufthansy i niemieckich linii lotniczych Condor.

Port ten zbudowany został w roku 1936. Dzisiaj dwa jego terminalne każdego roku obsługują 58 milionów pasażerów. Terminal T1, który  podzielony jest na strefy A, B, C i Z obsługuje loty Lufthansy i Star Alliance.  Znajduje się tam także wydzielona część terminala do obsługi pasażerów pierwszej klasy Lufthansy. Terminal T2 podzielony jest na strefę D i E.

 Posiłki

W klasie ekonomicznej  na wszystkich trasach podawane są ciepłe i zimne napoje, a także w zależności od trasy ciepłe posiłki i przekąski. W klasie Premium Economy każdy pasażer na starcie otrzymuje drinka. Pasażerowie klasy biznesowej do dyspozycji mają dania z menu, które uzależnione jest od  długości trasy i jej kierunku. Dania dla pasażerów klasy pierwszej przygotowywane są przez najlepszych kucharzy.

Dodatkowe usługi

Na trasach międzykontynentalnych pasażerowie wszystkich klas mają  do dyspozycji kanał  Sport 24 zupełnie za darmo. W ofercie są mecze piłki nożnej niemieckiej Bundesligi, angielskiej Premier League, mecze tenisowe czy wyścigi Formuły 1. Na pokładzie musi być jednak dostępna usługa internetowa FlyNet, którą posiada 90% statków powietrznych tego przewoźnika. Dzięki temu pasażerowie w czasie lotu mogą na swoich urządzeniach mobilnych korzystać z internetu.