Jak zapakować prowiant na szkolną wycieczkę?

1 sierpnia 2018

Wiosna jest okresem, kiedy przyroda budzi się z zimowego snu. Wiosna jest także okresem, kiedy nauczyciele ze swoimi uczniami chętnie wybierają się na jednodniowe wycieczki. Aby nasze dziecko mogło z wyjazdu czerpać jak najwięcej przyjemności, musimy spakować mu odpowiedni prowiant, tak aby nie było głodne, ani nie zmarzło. 

Szkolna torebka albo plecaczek dla ucznia podstawówki.

Nawet jednodniowa wycieczka sprawia, że nasze dziecko musi zabrać ze sobą wiele rzeczy - między innymi jedzenie, ciepłe ubranie, czy awaryjną kurtkę przeciwdeszczową. Taki bądź co bądź rozbudowany ekwipunek wymaga pojemnego i wygodnego plecaczka lub torebki listonoszki. Na co więc zwrócić uwagę szukając tego typu akcesoriów podróżnych? Jaki model wybrać, aby plecaczek, czy torba listonoszka były wygodne, pojemne i zarazem modne?

Po pierwsze, czy plecaczek wycieczkowy warto wyposażać w kółka? O ile w szkole jest to rozwiązanie wygodne i praktyczne, o tyle w lesie, czy na spacerze nie sprawdzi się za bardzo. Pamiętać należy również o jego pojemności, większy nie zawsze oznacza lepszy. Tak więc, swoje dziecko warto wyposażyć w dwa plecaki. Jeden szkolny - większy i z kółkami. Drugi mniejszy, przeznaczony na jednodniowe wycieczki szkolne.

Po drugie, im więcej schowków i dodatkowych kieszonek tym lepiej. Dziecko w wieku szkolny z pewnością ze wszystkich tych dodatkowych miejsc bagażowych, przy pomocy rodzica skorzysta. Boczne kieszenie mogą posłużyć, aby schować w nich chusteczki higieniczne, mokre chusteczki czy zawsze łatwo dostępny bidon na wodę. Należy zapamiętać, że plecaczek posiadający jedynie komorę główną jest mało użyteczny i mało wygodny nawet na jednodniowych wycieczkach.

plecak dziecięcy na wycieczkę

Po trzecie, najważniejszym kryterium wyboru jest wygoda dziecka. O ile nasza pociecha wybiera się jedynie na krótką wycieczkę do muzeum, możesz pozwolić jej wybrać swoją ulubioną torebeczkę w przypadku dziewczynek, czy sakiewkę w przypadku chłopców. Dłuższe, całodniowe wycieczki generują jednak potrzebę wyposażenia swojego dziecka w odpowiedni, wygodny, ergonomicznie wykonany plecaczek.

Po czwarte, jak sprawić, aby wybrany przez nas plecaczek czy torebka listonoszka podobała się naszemu dziecku? Zawsze szukaj ulubionego koloru swojej pociechy, najpiękniejszych jej zdaniem wzorów, czy grafik jej ulubionych bohaterów z bajek. Dobrym pomysłem jest również poszukiwanie serii plecaczków sygnowanych jakąś znaną bajką (np. Kraina lodu lub Autka). Nie bez znaczenia jest również osobny dobór plecaczka dla chłopca, a osobno dla dziewczynki.

Bidony i śniadaniówki na wycieczkowy prowiant dla dziecka.

Kiedy plecak lub torba listonoszka została już wybrana, pora zaopatrzyć nasze dziecko w pasujący do niej bidon oraz śniadaniówkę. Do tego pierwsze można wlać domowy sok, mrożoną herbatę lub po prostu wodę. Do śniadaniówki natomiast, tak aby było zdrowo i smacznie, warto spakować kanapkę z ciemnego pieczywa, troszkę warzyw, ulubiony owoc naszego dziecka, które łatwo zjeść w podróży oraz zdrowy, pełnoziarnisty batonik.