Wakacje 2018 - poznaj 5 wakacyjnych kierunków tego lata

3 sierpnia 2018

Różnorodność wyboru wakacyjnych kierunków w Europie niejednego może przyprawić o ból głowy. Dzięki tanim linom lotniczym oraz trasom autobusowym w obrębie krajów możemy wybrać się bezproblemowo gdzie tylko chcemy. W tym zestawieniu przedstawimy wam kilka różnych propozycji kierunków. Kierowaliśmy się różnymi czynnikami – zabytkami, kuchnią, ale także dostępnością plaży i innych miejsc wypoczynkowych.

Andaluzja (Hiszpania)

To jeden z najciekawszych i najbardziej różnorodnych regionów Hiszpanii. To dość rozległy obszar przez co musimy zaplanować odpowiednio dużo czasu na podróże między miejscami. Duże piętno na regionie odcisnęło panowanie Arabów kiedy to ten region był nazwany Al-Andalus. Do dziś jest tam wiele zabytków z tego okres, które stworzone przez arabskich mistrzów były tak zachwycające, że po przejęciu regionu przez królów Kastylii zostaw stworzony ich własny styl Mudéjar, który czerpie garściami z dziedzictwa Maurów. Andaluzja to także pyszna kuchnia i królujący w całej Hiszpanii tapas. Możemy tam cieszyć się winem sherry i daniami z owoców morza.

Balaton (Węgry)

Jakiś czas temu kojarzyło się nam to z odrobiną luksusu i egzotyką. Dziś jest całkiem inaczej, ale nadal można się tam wybrać na wakacje.  Największe jezioro charakteryzuje się płytkim południowym brzegiem, przez co nagrzewa się szybciej niż Bałtyk. Jest to więc idealne miejsce dla wyjazdu z dzieckiem. Osoby chcące więc wypocząć lub popływać powinny więc wybrać północny brzeg. Można tutaj też spróbować węgierskiej kuchni bo znalezienie placków lawasz jak i zupy gulaszowej to nie problem.

Bawaria (Niemcy)

To miejsce pełne pięknych zamków, muzeów i galerii sztuki. Do tego mamy Alpy na wyciągnięcie ręki. Są tutaj też klimatyczne ogrody i hale piwne, a także tłuste jedzenie.  Obraz dopełniają uśmiechnięci i wyluzowani mieszkańcy.  Jedynym minusem Bawarii są ceny, które są znacznie wyższe niż w innych częściach kraju.

Cypr

Cypr

To jeden z popularniejszych kierunków wakacyjnych w ofertach biur podróży. Nie ma jednak żadnego problemu żeby wybrać się na tą trzecią co do wielkości wyspę Morza Śródziemnego.
To typowa destynacja wakacyjna mimo tego, że jest tam wiele zabytków, zamków i innych atrakcji. Są one jednak niestety bardzo rozproszone po całej wyspie przez co najwygodniej poruszać się tam wynajętym samochodem, co nie jest takie drogie w porównaniu z kontynentem. Można też korzystać z komunikacji miejskiej, ale to wymaga zmiany miejsc noclegowych. Kolejną świetną rzeczą jest kuchnia, nastawiona na dania mięsne, głównie przygotowywane na grillu oraz różnego rodzaju pasty. Średnia temperatura jest tam też niższa o kilka stopni niż np. w Andaluzji i wynosi około 30 stopni.

Kontynentalna Grecja

To jeden z wiodących kierunków chociaż dotyczy to głównie wysp. Warto jednak brać też pod uwagę część kontynentalną, która jest świetnym miejscem na wakacje.
Można tam odwiedzić świetne miejsca, takie jak Ateny, Delfy czy Przylądek Sunion. Jeśli jednak nie chcemy się przemieszczać to bardziej niż zatłoczone Ateny polecamy Pireus lub nadmorską dzielnicę Glyfada.