3 nieoczywiste wakacyjne kierunki, które zawrócą ci w głowie

5 lipca 2018

Według wyników OAG analizowanych przez lotniczy ośrodek badawczy CAPA, trendy wakacyjne w 2018 roku przybierają na sile. Przewiduje się, że loty do Środkowej i Wschodniej Europy będą częściej wybierane niż dobrze znane atrakcje turystyczne na Zachodzie. Czy to oznacza, że możesz w końcu przestać martwić się o punktualny przylot do Barcelony El Prat? Wątpimy, ale warto zacząć sprawdzać loty w mniej oblegane miejsca. Przedstawiamy propozycje Skycop.

Według danych Eurocontrol, aby zaspokoić rosnący popyt na usługi pasażerskiego ruchu lotniczego, europejscy przewoźnicy zwiększają swoją zdolność przewozową każdego lata średnio o 40%. Najcieplejsza pora roku jest zawsze sprawdzianem jakości, który pokazuje słabe strony współczesnego lotnictwa. W zeszłym roku zaostrzone kontrole graniczne w UE, strajki personelu pokładowego British Airways oraz akcje protestacyjne kontroli ruchu lotniczego we Francji spowodowały 25 500 opóźnień i spustoszenie w głównych europejskich portach lotniczych. Mamy nadzieję, że w tym roku sytuacja będzie inna – mówi Marius Stonkus, prezes firmy Skycop specjalizującej się w odszkodowaniach lotniczych.

Podróżni zmęczeni ciągłymi opóźnieniami i zakłóceniami coraz chętniej poszukują alternatywnych kierunków na wakacje. Skycop wybrał 3 miejsca, które oszczędzą ci nerwów i przywrócą wiarę w wakacje. Warto zwiedzić te europejskie perełki zanim zyskają ogromną popularność.

Bled, Słowenia

Położone nad jeziorem Bled, otoczone pasmem wznoszących się ponad chmury Alp Julijskich, miasto uzdrowiskowe zapewnia niezwykły wypoczynek w samym sercu Triglavskiego Parku Narodowego. Warto wybrać się na do słynnego bajkowego kościoła na wyspie, posiedzieć nad jeziorem lub spędzić dzień spacerując po skalistym wąwozie Vintgar. Co ważne – Bled znajduje się zaledwie 30 minut jazdy samochodem od międzynarodowego lotniska w Lublanie, a autobus zawiezie cię bezpośrednio do miasteczka.

Lofoty, Norwegia

Archipelag Lofotów, choć położony jest na kole podbiegunowym u północnych wybrzeży Norwegii, to charakteryzuje się niezbyt mroźnymi temperaturami przez cały rok. Unikalna fauna i flora, szmaragdowe wybrzeża, krystaliczna woda i zapierające dech widoki sprawiają, że Lofoty są coraz chętniej wybieranym celem na wymarzone wakacje.

Kamczatka, Rosja

Tego lata Rosja spodziewa się około 3,5 miliona kibiców piłkarskich. Moskwa będzie zatłoczona
i głośna, ale jeśli nie jesteś kibicem, to być może będziesz chciał odbyć lot z portu lotniczego Szeremietiewo do Pietropawłowska Kamczackiego – lotniska na Półwyspie Kamczatka. Malowniczy, słabo zaludniony region sprawi, że poczujesz się jak odkrywca. Półwysep szczyci się jednym
z największych zagęszczeń populacji niedźwiedzi brunatnych na naszej planecie – trzy niedźwiedzie na jednego mieszkańca, wyśmienitymi gatunkami łososia i kawioru czerwonego. Możesz wybrać się na trekking na jednym z wulkanów lub łowienie ryb z łodzi, wokół której pływają wieloryby. Cóż za doskonała ucieczka!