Wakacyjne przygody nad jeziorami i stawami Południowego Tyrolu

4 lipca 2018

Wielu z nas nie wyobraża sobie letniego urlopu bez piaszczystych plaż i kąpieli w morzu albo jeziorze. Południowy Tyrol słynie z licznych, równomiernie rozłożonych po całym regionie górskich jezior i stawów, które są doskonałymi akwenami do uprawiania wszelkiego rodzaju sportów wodnych.

Lato w Południowym Tyrolu

Błękitne niebo, zielone łąki, roślinność w sadach i ogrodach. Niesamowite widoki podczas pieszych czy rowerowych wycieczek. Kąpiele w naturalnych zbiornikach wodnych, gdzie za czystość wód odpowiada roślinność i naturalne procesy filtrowania a nie środki chemiczne. Do tego ogromna ilość atrakcji dla całych rodzin, choć nie ukrywajmy, że to dzieci będą miały największą frajdę z lata spędzonego na świeżym powietrzu w Południowym Tyrolu. 

Właśnie w czasie wakacji dzieci lubią się wyszaleć. Dlatego warto pomyśleć o wyborze jednego z gospodarstw agroturystycznych spod znaku czerwonego koguta (Roter Hahn) jako letniej bazy wypoczynkowej. Na farmie na dzieci czekać będą przygody związane z poznawaniem życia zwierząt domowych i gospodarskich, z pracą w ogrodach i winnicach, a przede wszystkim z wycieczkami w najbliższe okolice gospodarstwa. 

Urlop nad wodą

Jeśli ktoś uważa, że nie ma wakacji bez kąpieli to podpowiadamy: żaden problem! Południowotyrolskie jeziora i stawy gwarantują dobrą zabawę. I jest ich naprawdę bardzo wiele. Są równomiernie położone w całym regionie. Można wybrać te w dolinach – przykładem niech będzie Kalterer See, najcieplejsze jezioro w Alpach. Dla amatorów podziwiania widoków polecane są te położone wyżej, w górach jak np. Völser Weiher. 

Jeśli korci nas by spróbować czegoś nowego np. raftingu lub kanionigu wystarczy zapytać gospodarza, na pewno podpowie, gdzie takie wyprawy są organizowane pod okiem instruktorów i przewodników. Na połoudniowotyrolskich akwenach można także z powodzeniem wybrać się na rowery wodne, łodzie wiosłowe, żeglarstwo, kitesurfing i windsurfing – na pewno nikt nie będzie się tu nudził.

Kąpielisko na podwórku lub za rogiem

Niewątpliwą zaletą wielu spośród ponad 1600 gospodarstw agroturystycznych Roter Hahn jest to, że posiadają one własne kąpieliska: naturalne stawy lub profesjonalnie przygotowane baseny, w których nie stosuje się chemicznych środków konserwujących wodę. Jeśli chcemy wybrać się nad jedno z polecanych jezior dojazd też nie zabierze nam zbyt wiele czasu. Nie powinniśmy też stać w długich korkach tak jak turyści wybierający wypoczynek w nadmorskich kurortach.